Trening mentalny dla przedszkolanek.

Praca w roli przedszkolanki wymaga sporo cierpliwości. Dziećmi może się opiekować jedynie osoba o dużym poziomie empatii, a także wiedzy na tematy związane z pedagogiką. Dzieci w pracy przedszkolanki naprawdę potrafią dawać w kość, dlatego z myślą o wszystkich Paniach, które stoją przed możliwością podjęcia pracy wychowawczyni w przedszkolu przygotowano oferty treningów mentalnych. Niektórym może się wydawać, że taki trening mentalny jest w tym przypadku zbędny, ponieważ dzieci prędzej, czy później i tak przekonają się do nowej wychowawczyni, ale to nieprawda. Czasami, zanim dojdzie do pełnego zacieśnienia więzi między wychowawczynią, a grupą dzieci, mija sporo czasu. Ile stresu przez ten czas trawiło młodą kobietę przystępującą do swojej pierwszej pracy – mało kto się zapyta. Dlatego warto zwracać uwagę na szczegóły. Treningi mentalne są w stanie pomóc nie tylko początkującym przedszkolankom, ale również bardziej doświadczonym wychowawcom. Nie chodzi tutaj o dojście do jakiejś mety, ale o to, by na każdym etapie pracy zawodowej kształtować swoje najlepsze umiejętności.

Trening mentalny nie boli i zawsze się przydaje!

Mentalne wsparcie zawsze pomaga szybko rozwiązywać wszelkie problemy, jakie staną nam na drodze. Trening mentalny daje przedszkolance i wychowawczyni wewnętrzny spokój i pokazuje, w jaki sposób może sobie poradzić w najbardziej zaskakujących sytuacjach:

  • rozwiązywania konfliktów między dziećmi, które są nieuniknione
  • organizacji przedszkolnych balów i uroczystości
  • zajęć lekcyjnych, gdy trzeba nauczyć dzieci koncentracji
  • nieoczekiwanego braku akceptacji dla jednego z wychowanków ze strony pozostałych dzieci
  • nauczania dzieci dbania o zabawki, które każdego dnia używają
  • nauczania porządku oraz dyscypliny
  • konieczności wynagrodzenia lub ukarania
  • dbania o własny spokój w miejscu pracy – nie kosztem dzieci i odwrotnie
  • współpracy w komitetem rodzicielskim i innymi pracownikami danego przedszkola lub placówki
  • organizacji wyjścia poza mury przedszkola, np. do kina, teatru, filharmonii

Mentalna odmiana.

Trening mentalny pod okiem doświadczonego coacha sprawi, że do nowych obowiązków podejdziemy z większą radością i nie damy się przy tym pożreć żadnym obawom i lękom. Nauczymy się także z przymrużeniem oka traktować wszelkie sytuacje, jakich się nie spodziewamy, a które przynoszą pewne trudności, a co za tym idzie, wyzwania. Pozytywnie zmotywowana przedszkolanka nie będzie się ich z pewnością bała i raźnie stawi im czoła. Dzieci są naprawdę wdzięcznymi odbiorcami naszych emocji i jeśli wyczują, że nikt przed nimi nie odgrywa narzuconej roli, a jedynie stara się być przyjazny, z miejsca przekonają się do kogoś takiego. Najwięcej chętnych na treningi mentalne dla Pań pracujących w placówkach oświatowych i przedszkolach jest w czasie wakacji, wtedy nie ma zajęć i można się skoncentrować jedynie na sobie i swoich emocjach. W roku szkolnym jest już trudniej się skupić, ale jak najbardziej poleca się stosować treningi także podczas regularnej pracy. Wzmacniają one nasze poczucie pewności siebie i dobrze wykonywanych obowiązków.

Na temat tego zagadnienia znajdziesz więcej informacji na: http://mental-power.pl/trening-mentalny-w-sporcie

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kursy i szkolenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.